ikony społecznościowe

poniedziałek, 3 października 2016

Fotografia ślubna - przygotowania i plener. Czy warto?

Fotografia ślubna - przygotowania, plener czy warto?

przygotowania ślub

fotografia przygotowania
To jest wpis dla przyszłych Par Młodych.
         Jeżeli zastanawiacie się po co i czy warto fotografować swoje przygotowania do ślubu oraz czy zdjęcia tzw. "plenerowe" powinny być obowiązkowym punktem w planie całego Waszego fotoreportażu ślubnego, to chciałbym Was przekonać do tego, że TAK warto.

Fotografia przygotowań

         Dzień ślubu to dzień pełen emocji. Od samego rana każda minuta jest rozplanowana, nie ma wolnej chwili, nie ma marnowania czasu. Każdy ma wyznaczone zadania, bo o ustalonej porze wybije dzwon godziny zero i wszystko ma być gotowe. Do pierwszego tańca poziom adrenaliny jest tak wysoki, że często wspominając później Wasz Wielki Dzień nie pamiętacie wielu sytuacji, zdarzeń, szczegółów. Jedną z zalet fotografii przygotowań jest to, że przypomni Wam to wszystko. Przygotowania stanowią preludium głównej części fotoreportażu. Istotą jest tu wzajemne oswojenie się z aparatem i fotografem. Większość ludzi nie ma na co dzień doświadczenia z aparatem i chociaż jako fotograf staram się nie rzucać w oczy, aby efekt był jak najbardziej naturalny, to jednak sama świadomość obecności aparatu może lekko paraliżować. Z mojej strony przygotowania są ważne, ponieważ mogę poznać lepiej nie tylko Was, ale również Waszą rodzinę - rodziców, dziadków, świadków. Mam wtedy pewność, że nikogo ważnego nie pominę na zdjęciach. Na koniec argumentów, które mają przekonać do "ZA" to to, że przygotowania stanowią ciekawą część Waszej opowiadanej historii. Są początkiem, z którego wynikają później kolejne wydarzenia dnia. Przykłady obrazów z przygotowań załączyłem w tym poście.

Fotografia plenerowa

          Tu zdecydowanie rodzi się mniej wątpliwości. Ale znowu, aby przekonać do umówienia się z fotografem na kolejne spotkanie, kiedy kurtyna i emocje już opadną - bo to zdecydowanie lepsza pora na plener, niż np. dzień ślubu, to argumentem będzie to, że właśnie zdjęcia plenerowe powiesicie sobie na ścianie. One stanowią wisienkę na torcie. Możemy się nad nimi wspólnie bardziej skupić, mamy dużo czasu, żeby dopracować każdy szczegół. Na bieżąco możemy korygować to, co nam się nie podoba. Ze stu zrobionych ujęć jednego ustawienia, można wybrać to najlepsze. Panujemy nad pogodą, bo ją wybieramy. Wybieramy porę dnia, więc kontrolujemy światło. Wybieramy miejsca, więc mamy wpływ na przestrzeń, która nas otacza - czy jest pusta czy pełna ludzi. Przykłady obrazów zdjęć plenerowych również w tym poście.


Zdjęcia w tym poście należą do pary Oli i Patryka, którym mogłem towarzyszyć przez cały dzień, rozpoczynając właśnie od przygotowań. Zdecydowali się również na sesję plenerową, dokładnie taką, o której pisałem wyżej, na spokojnie. Dziękuję Oli i Patrykowi za współpracę. Była to dla mnie ogromna przyjemność.


ślub przygotowania
                              ślub przygotowania
         ślub przygotowania ślub przygotowania
         ślub przygotowania


 ślub przygotowania
Dodaj napis
przygotowania ślub

makijaż ślubny

fotografia ślubna gdańsk


przygotowania ślub

przygotowania ślub

fotografia ślubna gdańskfotografia ślubna gdańsk


fotografia ślubna gdańsk


plener ślubny Gdynia

plener ślubny Gdynia

plener ślubny Gdynia

plener ślubny Gdynia

plener ślubny Gdynia

plener ślubny Gdynia

fotografia ślubna plaża Gdynia

Park Oliwski fotografia

Park Oliwski fotografia


Park Oliwski fotografia

Park Oliwski fotografia

Park Oliwski fotografiaŁapalice plener

Łapalice fotografia

Łapalice plener

fotografia ślubna Łapalice


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Subskrybuj bloga

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Archiwum bloga